Bogusław Feliszek, 2016-06-05
"5 minut medytacji przed trudnym wywiadem dla mediów"

5 minut medytacji przed trudnym wywiadem dla mediów

Czekasz na trudny wywiad dla mediów. Denerwujesz się od samego rana. Źle spałeś. Boisz się, że – mimo przygotowania i przećwiczenia kluczowych komunikatów i odpowiedzi na podchwytliwe pytania – coś pójdzie nie tak.

Stres, obawa i niepokój przed wywiadem. Na naszych szkoleniach medialnych ćwiczymy też takie sytuacje.

Trema może całkowicie sparaliżować rozmówcę. Może też dzięki ćwiczeniu zdopingować do lepszego wystąpienia. Dlatego z tremą się nie walczy. Tremę się wykorzystuje. Na naszych szkoleniach uczymy jak przekształcić negatywną energię tremy w pozytywną mobilizację.

Oto krótkie ćwiczenie pomagające zwiększyć koncentrację przed trudnym wywiadem dla mediów. Jego zaletą jest to, że można je zrobić w każdej chwili bez specjalnego przygotowania.

1. Znajdź ciche miejsce blisko studia (w ostateczności może to być toaleta). Usiądź wygodnie i rozluźnij mięśnie.

2. Zamknij oczy.

3. Skup się przez minutę na oddechu. Posłuchaj jak oddychasz. Poczuj jak powietrze wchodzi przez nos do gardła i wypełnia płuca dostarczając tlen do każdej komórki ciała.

4. Teraz wyobraź sobie (oczy nadal zamknięte) jakąś prostą kolorową figurę geometryczną, na przykład niebieski kwadrat, zielony trójkąt, żółte koło, itp. Niech to będzie coś co nie wywołuje żadnych emocji i nie jest czerwone.

5. Skup się maksymalnie i wyobraź sobie ten przedmiot jak najbardziej dokładnie. Za moment pojawią się inne przedmioty i myśli. Nie odrzucaj ich. Pozwól im zniknąć myśląc spokojnie i intensywnie o swoim wybranym przedmiocie. Po chwili zaczniesz oddychać wolniej i głębiej. Poczujesz się spokojniejszy i zrelaksowany. Otwórz oczy i wstań powoli.

To proste ćwiczenie relaksacyjne pomaga opanować nadmierne zdenerwowanie, zwiększyć koncentrację i przekształcić negatywną energię tremy w pozytywną motywację. Korzystaj z niego kiedy mając mało czasu musisz odrzucić złe myśli i zwiększyć pewność siebie przed trudnym wywiadem dla mediów.

Jeśli potrzebujesz szkolenia medialnego, prosimy o kontakt. Nasz telefon: 77 441 40 14.